pátek 13. června 2014

Kterak se vlk světluškou stal...

Už strašně dlouhou dobu toužím po BJD, ale v mé situaci opravu není vhodné (a zatím ani možné) dát tolik peněz za doll. Byla tedy jen dvě řešení, začít pomalu šetřit a za čas si svou doll koupit, nebo si ji vyrobit... Někteří dávno ví, jak toto rozhodování dopadlo. Ano, druhá možnost :3
Zčalo to jako nevinný náčrtek... Rozhodla jsem se, že nebudeme strereotypní a uděláme si bílého vlka. Koupila jsem si tedy hmotu, vybrala chlup, ze kterého bych ušila kombinézu na kostru a mohlo se začít.
Vypadalo to velice jednoduše, ale opak byl pravdou. zkuste si vymodelovat tělo z jednoho kusu, nebo hlavu... Zcela nemůžné. Plám bylo tedy potřeba pozměnit a vylepšit. Druhý pokus byl už lepší :)
Většina lidí by začala hlavou, vždyť i kreslit se začíná od hlavy. Já dělala hlavu jako poslední. Vymodelovala jsem tělo, části rukou, nohy a nechala schnout. Nedokážete s představit, jak mučivé bylo čekání, ale výsledek stál za to. Tělíčko není dokonalé, zdaleka ne, ale já byla uchvácená jen tím, že se hýbe a nakoplo mě to k vytvoření hlavičky, tehdy ještě vlčí.


Dlouhou dobu se pak nedělo nic. Nebyl čas, a tak si chvíli poležel ve skříni. Až do května...
Došlo mi, že prostě nemůžu nechat práci rozdělanou, ale původní nápad se mi přestal líbit. Stalo se tak, že mám dnes doma velmi jednoduchou BJD.
Zrovna v týdnu, kdy jsme psali nejvíce písemek, mě napadlo vyrobit hlavičku. Pořádnou, ne jen polotovar. Takovou, která má oči, nos a malou pusu. Původní představa byla úplně jiná. Měl to být klučina, ale když ona se tvořila úplně sama. Chtěla jsem jiný tvar očí, pusy, nosu i hlavy, vlastně všeho, ale občas mají věci svou hlavu :3


 (První fotka je ihned po dokončení, ještě mokrá hlavička. Další dvě jsou z následujícího rána)

Druhý den ráno mi začalo pomalou docházet, že to nejspíš hoch nebude, ale ani mi to moc nevadilo. Chtěla to, tak to má mít :) ... To, že má obličej pro mě znamenalo, že ji musím obléknout. Nebude mi tu přece sedět nahá, a tak dostala pláštík, provizorní šatičky a paruku.
Ani úpravě tělíčka se nevynhula, jednou je to holka, tak se vším všudy :3
Ještě nedošité
Následující víkend jsem se vrhla na faceup. Nikdy jsem nic podobného nedělala... Od barev a pastelů jsem měla snad celý pokoj. V porovnání s předchozím tvořením paruky, to však nebylo nic.
Ani faceup není dle původní představy, úplně se vymkl kontrole, a když jsem se na svůj výtvor ráno podívala, vůbec se mi to nelíbilo, ale postupem času jsem si ho velice oblíbila. 
Teď už jen jméno ... Alishia Hotaru (Hotaru znamená světluška)


 Na první fotce jsou Alishiiny úplně první pořádné šaty... Další dvě fotky jsou šaty na zítřejší piquenique, ještě botičky :)

 Všem úpravám není konec, plánuju krásné ručičky a později předělat komplet celé ruce i nohy, ale nejdříve musím zapomenout, jakou to dalo práci.
Mějte se fanfárově :)

6 komentářů:

 1. Awwwww v těch černých šatičkách ji to sekne totálně nejvíc ^^. Je hezké jak se doma sžívá s okolím :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že? taky se mi strašně líbí :3 ... Už zjistila, že bude každý týden cestovat, ale nijak jí to nevadí :)

   Vymazat
 2. Ta je nádherná! ^^
  Jsi hrozně šikovná, skvělá práce :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi kouzelník! :-O
   To není ani možný!
   A máš pravdu. Někdy se věci začnou tak nějak tvořit samy a my je při tom necháme.

   Vymazat
  2. Děkuji :33 ... Já většinou nechávám věci, aby se tvořly samy, přijde mi to lepší než násilně přetrhávat nit :)

   Vymazat