neděle 9. března 2014

Knihovna, 1. část - Fantasy


Dlouho jsem přemýšlela, zda tento článek napsat, ale nakonec ho tu máte a třeba vás některá z knížek nadchne a přečtete si ji. :)
Čtu hodně fantasy, ale v poslední době jsem si zamilovala díla od Haruki Murakami a chtěla bych od něj přečíst všechno. Píše moc dobře, dobře se to čte, nejsou tam obrázky (nemám ráda obrázky v knihách, ale některé knihy si bez nich nedokážu představit) jen jeho poslední kniha - Spánek je ilustrovaná.
Dámy a pánové, držte si klobouky, jedeme z kopce ...

První bych představila nádherné fantasy dílo Terezy Janišové, ilustrované Petrem Vyoralem - Erilian. Je to opravdu krásná trilogie, z níž každá kniha vypráví příběh jedné generace kouzelnického rodu. Zatím vyšly dvě čísti - Erilian, město čarodějů (hlavní hrdinky Kiara Arkandela vyrůstající u svého poručníka lorda Tesiana právě nastupuje na Univerzitu magických věd a snaží se objasnit smrt svých rodičů.) a Erilian, kouzla na obzoru (Kiara nám sice zvážněla, zato její dcera Zia je pěkná rebelka), ale v nejbližší době, by měla vyjít i třetí - Erilian, střípky hvězd.Jako další - Poslední jednorožec. Příběh krásné jednorožky zná snad každý, ne-každý jej ale četl, což doporučuju. Mnoho lidí by si řeklo, že je to přece pohádka pro děti, ale tito lidé museli vidět film, protože samotný příběh úplně pohádkou není.

 
Píseň Elli (stáří):
"Stěží stejnou pravdu znají
lidé dva. Čin, jenž se stal,
vždy lze vrátit, avšak tají
se, že pryč je, co čas vzal."

Železný král je poměrně nové kniha americké spisovatelky Julie Kagawa. Čtyřdílná série knih o sporu mezi světlými a temnými elfy, jejichž svět pomalu tráví elfové železní. Hlavní hrdinka zjistí, že je levobočkem krále světlých elfů, ale zamiluje se do temného prince. Celý příběh komplikuje fakt, že lidé pomalu přestávají snít, jejich fantazie mizí a ovládají je stroje, mechanika, počítače. Tím roste síla železného krále a jen Meghan je schopna něco podniknout, vzhledem k tomu, že jí jako půl-člověka železo nepálí.


Žádné komentáře:

Okomentovat