sobota 19. října 2013

Velká Pardubická

13.10. se v Pardubicích konal dostihový den, který vyvrcholil Velkou Pardubickou.
Již od začátku však všechny malé dostihy provázela prohra favoritů a spousta pádů. Trať byla hluboká a značně klouzala, což dostihy znesnadňovalo. Možná i to byl důvod selhání mnoha dobrých koní.
Během dne se ve startce hlavního dostihu změnily dvě jména jezdců a odpadl jeden kůň. Tedy místo 21 koní startovalo 20.
Velká Pardubická startovala v 16:30. První pozici zaujala vítězka minulé VP Orphee des Blins.Koně odpadaly postupně, hned na druhé překážce skončili dva a seznam nekončí... A Orphee stále vede. Další pády byly na třetím skoku, malé vodě, ... Pády vypadaly celkem evině, většina koní se hned zvedla a sami pokračovali v dostihu. Jeden jezdec si tuším zlomil klíční kost, ale jinak nic vážného. Největší šok však přišel až skoro v cíli na poslední překážce, kde se Tiumenovi připletl pod nohy volný kůň a Váňa skok neuseděl. mezitím však pokračoval boj o první příčku. Své vítězství nakonec obhájila loňská vítězka Orphee des Blins neuvěřitelným stylem start-cíl. Snad nikdy se žádnému koni (natož kobyle !!!, které mají být teoreticky nezvýhodněné proti hřebcům a valachů) vyhrát dvakrát po sobě Velkou stylem start-cíl. Gratulujeme! :)

Vypadalo to jako zázrak. Do cíle sice doběhla méně než polovina koní, ale nikdo z nich nebyl zraněn. Pravda se však ukázala až chvíli po dostihu. Pád na malé vodě nepřežil kůň Irského původu (jeden ze tří startujících) Mount Sion. Při pádu si zlomil nohu a musel být utracen. :(

Mount Sion před startem...

Žádné komentáře:

Okomentovat