čtvrtek 11. dubna 2013

Mise 1 - splněno


V sobotu 5.4. se v Trojanovicích jelo ZZVJ (zkouška základního výcviku jezdce) já jsem si tak splnila jeden ze svých snů a licenci jsem úspěšně složila i se sáčkem v botě kvůli zlomené podrážce. Ovšem zas tak lehké to nebylo.
Když pominu raní krmení... po prezentaci (na které jsme museli být už oblečení do saka a košile) jsme si šli nauzdit koně, a jako první nás čekalo předvádění. Já jsem dostala číslo 3, a tak jsem byla hned mezi prvními. Předvádění koně probíhá asi tak: jezdec vede koně v pravé ruce, po jeho pravé straně. Před komisí zastaví, postaví se před koně a představí sebe i koně), když jej komise půstí dál, chytne si otěže zpět do jedné ruky, otočí koně kolem kuželu a zpátky před komisí nakluše, důležité je držet s koněm krok.
Po předvádění následovala drezúra. Ta se nám celkem povedla. Roxík šel pěkně dopředu, nacválal skvěle a zastavil přesně tam, kde jsem chtěla.
Třetí a poslední úlohou z praktické části byl parkur. Jelikož první dvě účastnice si dělaly jen drezúrní licenci, byla jsem první na řadě, což se mi ani trochu nelíbilo. Nejvíc jsem se bála toho, že spletu kurz, ale trénink se vyplatil a i tato část, byla splněna.
Nakonec se psaly testy z teorie. Můžu vám říct... zívačka. Při první stránce jsem zadržovala smích, co za neskutečné odpovědi se dají na některé otázky vymyslet (odpovědi byly A-B-C),  zasmáli byste se i vy. Na druhé stránce jsem to už nevydržela a smích musel ven. Poprskala jsem sice svůj test i testy pár ostatních, ale zato jsem pobavila nejen sebe. Komise se vyděšeně ptala co se stalo a kamarádka využila rozptýlení tím, že zběsile začala své otázky kontrolovat s mými (kontrolovala, jak mi píše propiska). Zvláště mě pobavila otázka: 
 • Co to znamená, když má kůň na závodech v ocase červenou stužku?
  • A) Nic
  • B) Jezdec svého koně zdobí
  • C) Kůň kope
Správná odpověď je  C), ale proč mě to tak pobavilo? No, na závodech na Hermelíně, když jsem jela s poničkou Leničkou, mi nešel zaplést vršek ocasu, a tak jsem to vyřešila tím, že jsem jí tam připla červenou mašličku (ozdobila jsem jí). Samozřejmě to mělo i ten efekt, že za mnou nechodili koně Lenka, tak nebyla nervózní, ale zrovna v tu chvíli, to byla poslední kapka, kterou už jsem nezvládla a začala se smát. :)
(viz. má profilová fotka)

Děkuju Roxíku! :)Dárek pro trenérku, jako poděkování za přípravu - trenérka s koněm Androsem :)

P.S.: Za fotky děkuji pí. Marcele Zemánkové :)

2 komentáře:

 1. To je ta licence tak snadná ? :D Super...

  OdpovědětVymazat
 2. Ano, je celkem snadná, když se dobře připravíš, tak je to brnkačka ;)

  OdpovědětVymazat